Fontanny w Bellagio Hotel w Las Vegas

Jesteś tutaj

Opis

Fontanny Bellagio są ogromną, opartą na choreografii ruchu wody fontanną z pokazami typu światło i muzyka. Stanowi fontannę muzyczną. Pokazy odbywają się w przedniej części hotelu Bellagio i są widoczne z wielu punktów widokowych na głównej ulicy, zarówno od ulicy i sąsiednich budynków. 

Pokaz odbywa się co 30 minut w godzinach popołudniowych i wczesnym wieczorem, a co 15 minut od 8 wieczorem do północy. Dwie minuty przed rozpoczęciem pokazu wody, dysze zaczynają łamać powierzchnię wody i światła oświetlające hotel z jego wieżą zmieniają się na fioletowy odcień lub czerwono-biało-niebieski dla pewnej muzyki. Pokazy mogą być zawieszone bez ostrzeżenia ze względu na silny wiatr, choć pokazy zwykle są prowadzone z mniejszą mocą w obliczu wiatru. 

Dodatkowe pokazy mogą wystąpić na specjalne okazje, w tym wesela. Wyświetla się fontannową choreografię do różnych utworów muzycznych, w tym "Time To Say Goodbye", "God Bless the USA", "Your Song", "Viva Las Vegas", "Luck Be a Lady" i "My Heart Will Go On ". [7]

Fontanny są umieszczone w 8-hektarowej (3,2 ha), sztucznie zbudowanej niecce w kształcie jeziora. W przeciwieństwie do miejskiego mitu, jezioro nie jest wypełnione oczyszczoną wodą ze ścieków z hotelu. Jezioro jest właściwie obsługiwane przez sieć studni słodkowodnych, które zostały wywiercone dekady przed powstaniem fontanny, aby nawadniać pola golfowe, które wcześniej istniały na tym terenie. Fontanny faktycznie zużywają mniej wody niż nawadnianie pola golfowego. 

Zawierają one sieć rur z ponad 1200 dysz, które pozwalają wystawić fontannowe pokazy  skoordynowane z ponad 4500 lamp. Szacuje się, że fontanny mogły kosztować $ 40 mln (ok. 130 mln PLN) w kosztach budowy. Fontanny zostały stworzone przez WET, firmę specjalizującą się w projektowaniu i architekturze wynalazczych fontann o różnej funkcji. 

Cztery rodzaje dysz są wykorzystywane do różnych efektów:

208 -Dysze o pełnym zakresie ruchu kulistego
798 Shooters - strzelających w górę strugami wody
192 Super Shooters - wybuch wody tak wysoki, że sięga na 73 m w powietrze.
16 Ekstremalne Shooters - wybuch wody tak wysoki, że osiąga 140 m (dodane w 2005 roku)

Szczegóły

"AQUA - GRUPA SBS"

AQUA Grupa SBS
   ul. Marii Skłodowskiej-Curie 25
   65-124 Zielona Góra

Telefon: +48 68 451 11 88
E-mail: fontanny@aqua.net.pl

 

Godziny otwarcia:
pn-pt: 07:00 - 16:00